علت لرزش شدید ماشین های لباسشویی

علت لرزش شدید ماشین های لباسشویی

در این مقاله از سایت تعمیر لباسشویی در تبریز میخواهیم بحث های مربوط به تکان خوردن شدید ماشین های لباسشویی صحبت کنیم، با ما در ادامه همراه شوید.

علت لرزش شدید و تکان خوردن زیاد ماشین لباسشویی، براساس مدل آن متفاوت است، اما ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ که در از جلو دارند، نسبت به ماشین‌هایی که از بالا باز می‌شوند، لرزش بیشتری دارند.

چرا که این ماشین‌ها دارای موتور‌های قوی‌تری هستند و سرعت چرخش آن‌ها بسیار بالاتر است. علل بسیاری می‌تواند باعث راه رفتن و تکان خوردن ماشین لباسشویی شما شود، اما احتمالا در لیست زیر می‌توانید علت تکان خوردن ماشین لباسشویی و راه حل آن را پیدا کنید. آیا ماشین لباسشویی ال جی تان هنگام کار کردن شروع به لرزش و تکان خوردن های شدید می‌ کند ؟

لرزش‌های ریز ماشین لباسشویی می‌تواند طبیعی باشد، اما اگر تکان خوردن ماشین لباسشویی شدید و زیاد است و سر و صدای زیادی تولید می‌کند، باید به دنبال چاره باشید،

چرا که در این صورت این تکان های شدید و مداوم ماشین لباسشویی نه تنها باعث ناراحتی خود شما می‌شود بلکه برای عملکرد ماشین لباسشویی تان هم خوب نیست. برای حل مشکل، باید علت تکان خوردن ماشین لباسشویی را بدانید.

علت لرزش شدید ماشین های لباسشویی

رای اکثر مردم این موضوع اتفاق افتاده است که ماشین لباسشویی هنگام کار، بخصوص مراحل آخر کار که با قدرت بیشتری برای خشک کردن لباس ها عمل می کند، دچار لرزش شود و به این طرف و آن طرف حرکت کند. لرزش و حرکت ماشین لباسشویی به اطراف در هنگام کار کردن ممکن است برای شما نگران کننده به نظر برسد، مخصوصاً وقتی که به خاطر این تکان خوردن ها سروصدای زیادی ایجاد شود، اما در خیلی از مواقع این لرزش به خاطر عدم استفاده درست از دستگاه و برخی مواقع هم به دلیل نقص فنی لباسشویی می‌ باشد.

علت لرزش شدید ماشین های لباسشویی

ماشین لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که روی یک سطح ثابت در منزل شما بدون هیچ لرزشی کار کند. اگر ماشین لباسشوی شما هنگام گردش تکان می خورد و یا در طول زمین حرکت می کند؛ چند احتمال برای این ایراد وجود دارد. شما در قدم اول باید علت تکان خوردن ماشین لباسشویی را هنگام چرخش بررسی کنید. علت معمولا به طور ناگهانی بعد از جابه جایی ماشین لباسشویی یا خرید آن اتفاق می افتد. ما در این مطلب دلایل لرزش لباسشویی را توضیح داده و همچنین روش برطرف کردن ان را به شما اموزش میدهیم پس اگر لباسشویی شما هم این مشکل را دارد،

روش تنظیم پایه های ماشین لباسشویی

ممکن است پایه‌ های ماشین لباسشویی تراز باشند، اما همچنان ببینید که ماشین لباسشویی تان دچار لرزش زیادی است. ماشین های لباسشویی باید به صورت صحیح نصب شود و باید آنها را برای جلوگیری از تکان خوردن، تراز کنید ولی سختگیری در تراز کردن نیست به معنی اینکه لباسشویی در وضعیت مناسب قرار داشته باشد و حتما هر چهار تا پایه به زمین محکم چسبیده باشد یعنی دقیقا وزن لباسشویی روی چهارتا پایه تقسیم شود و لباسشویی لقی نداشته باشد.

ماشین های لباسشویی طوری طراحی شده اند که می توانند با توجه به سطح زمین تنظیم شوند. تنظیم پایه لباسشویی کار آسانی بوده و برای اکثر برندهای لباسشویی فرآیند مشابهی دارد.

دو پایه جلو ماشین لباسشویی دارای مکانیزم ترازبندی همراه با یک قفل هستند تا پس از تنظیم آنها، مانع از حرکت پایه ها شود. هر پایه باید در ارتفاع مناسب تنظیم شود و سپس قفل آن فعال گردد. دو پایه عقبی ممکن است مانند پایه های جلویی تنظیم شوند و یا اینکه خودشان تنظیم شوند. اگر خودشان تنظیم می شوند،

لباسشویی را به سمت پایه های جلو خم کنید تا پایه های عقب جا به جا شوند، سپس لباسشویی را روی زمین بگذارید تا پایه ها به صورت خودکار تنظیم شوند. البته دقت کنید که در بعضی از مواقع، ممکن است یک یا چندتا از پایه ها آسیب دیده و یا شکسته شده باشند؛ یا ممکن است پایه ها سرپوش پلاستیکی نداشته باشند، در این مواقع بهتر است پایه های جدید و مناسب را تهیه نموده و نسبت به تعویض پایه ها اقدام نمایید. بعلاوه می توانید از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی در زیر دستگاه استفاده کنید. پدهای ضد لرزش لباسشویی را می توانید از فروشگاه ها و ابزارآلات تهیه فرمایید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی

ابتدا علت تکان خوردن یا لرزش ماشین لباسشویی را هنگام چرخش بررسی کنید. لرزش لباسشویی ممکنه به دلایل زیر باشد ،این دلایل را بررسی کنید. این ایرادات همیشگی هستند و برطرف کردن آن ها بسیار راحت است.

علت لرزش شدید ماشین های لباسشویی

  • اضافه بودن بار ماشین لباسشویی منجر به تکان خوردن و ناموزون بودن حرکات دیگ می شود.
  • اگر ماشین لباسشویی جدید خریداری کردید و نحوه کار با آن را نمیدانید. امکان دارد پیچ ها و پایه ها بعد از نصب به درستی در جا خود قرار نگرفته باشند که باعث لرزش شدید ماشین لباسشویی میشود. برای تست این مرحله، در ماشین لباسشویی خود را باز کنید و با دست به مخزن فشار آرامی وارد کنید. اگر پیچ های نصب مخزن به درستی محکم شده باشند مخزن نباید بصورت عمودی حرکت کند. به همین صورت وقتی مخزن ماشین لباسشویی را تخت فشار دست قرار می دهید بعد از رها کردن باید مخزن به عقب برگردد. مخزن داخلی را به عقب فشار بدهید تا ببینید هیچ صدایی از آن می آید یا نه.
  • در ماشین لباسشویی خود را باز کنید و دقت کنید که لباس ها بطور منظم در مخزن قرار گرفته باشند. اگر لباس ها یک طرف مخزن هستند حتما لباس ها را به طور مساوی در مخزن قرار دهید. در ماشین لباسشویی را ببندید و دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید. اگر این روش باعث تنظیم شدن ماشین لباسشویی شما شد همیشه به این نکته توجه کنید.
  • ماشین لباسشویی دارای ۲ کمک فنر در بالای دیگ است و برای محدود کردن تکان های دیگ کاربرد دارند. کمک فنر ضعیف یا آسیب دیده باعث می شود ماشین لباسشویی به لرزش بیفتد و اگر کهنه باشد باید عوض شود.
  • یکی از عوامل اصلی ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی قرار گرفتن لباس ها در ته مخزن به دلیل نیروی جاذبه است. معمولا برای رفع این مشکل شرکت های مختلف در صدد بالانس کردن لباس ها در مخزن شستشو بوده اند. در این روش با کنترل میزان بار روی موتور اصلی سعی در پخش کردن لباس ها در مخزن شستشو دارند. قرار دادن لباس ها بصورت گلوله شده در مخزن لباسشویی مناسب نیست. پس به این نکته هم توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *