عدم آبگیری ماشین های لباسشویی با دلایل

عدم آبگیری ماشین های لباسشویی با دلایل

تعمیر ماشین لباسشویی و رفع مشکلات مرتبط با آبگیری دستگاه، نیازمند دانش تخصصی و تجربه کار تعمیراتی می باشد.

برطرف کردن مشکلات آبگیری لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی و رفع مشکلات مرتبط با آبگیری دستگاه، نیازمند دانش تخصصی و تجربه کار تعمیراتی می باشد و در صورت دستکاری خودسر ماشین لباسشویی، امکان شدت یافت مشکل و آسیب رسیدن به دستگاه وجود داشته و در شرایط فعلی و با افزایش قیمت ها، تعمیرات این وسایل خانگی ممکن است هزینه سنگینی را برایتان متحمل کند.

عدم آبگیری ماشین های لباسشویی با دلایل

دلیل آبگیری کند یا عدم آبگیری لباسشویی

از مشکلات عمده مربوط به آبگیری لباسشویی، سرعت اندک ورود آب به دستگاه است و در حالت شدیدتر، آبگیری نکردن لباسشویی یا وارد نشدن آب به داخل دیگ می باشد. در حالتی که ورود آب به داخل لباسشویی کُند باشد و یا اصلا آبی وارد آن نشود، در این صورت برای رفع مشکل لباسشویی با متخصصان تعمیر لباسشویی در ارتباط باشید.

عدم آبگیری ماشین های لباسشویی با دلایل

وارد نشدن آب داخل لباسشویی یا آبگیری نکردن آن علت های مختلفی می تواند داشته باشد که دو مورد را به تفضیل بیان می کنیم.

شیر ورودی آّب

شیر ورودی آب جهت ورود آب به داخل ماشین لباسشویی، باز می گردد ولی در حالتی که شیر ورودی دارای نقصی باشد، لباسشویی به کندی از آب پر شده یا اصلا آبی وارد آن نمی شود. شیر ورودی آب برای عملکرد درست خود به فشار آب کافی نیاز دارد در وهله اول فشار آب را کنترل کرده و از آن مطمئن شوید. در صورتی که فشار آب فاقد مشکلی باشد، صافی های داخل شیلنگ که به شیر ورودی متصل هستند را تمیز کنید و در حالتی که باز لباسشویی به کندی پر می شود، حتما شیر ورودی آب را تعویض نمایید.

فشار آب کم

در مواقعی فشار آب خانه کم بوده و شیر ورودی آب برای عملکرد درست به حداقل فشار psi 20 نیازمند است. فشار آب ورودی به شیر را کنترل کرده و از مقدار آن اطمینان حاصل کنید.

دلیل آبگیری و تخلیه آنی لباسشویی

دومین مشکل شایع مربوط به آبگیری لباسشویی به تخلیه و آبگیری آنی ماشین بر می گردد. در صوتی که لباسشویی آبگیری نموده و در یک آن آب را تخلیه می کند و قادر به رفع این مشکل نیستید، حتما با افراد مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی در ارتباط باشید.

سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار و لوله هوا

سوئیچ سطح آب توسط فشار فعال شده و برای مشخص کردن سطح آب مناسب در دیگ لباسشویی بکار می رود. این قسمت در پشت پنل واقع شده و توسط لوله هوا به دیگ متصل می شود و با پر شدن دیگ از آب، هوای داخل لوله فشرده شده و فشاری به سوئیچ وارد می کند. شیر ورودی آب بوسیله سوئیچ کنترل شده و با رسیدن سطح آب به حد دلخواه، بسته می شود و در حالتی که لوله دچار نشتی باشد، فشار مورد نیاز به سوئیچ وارد نشده و قادر به بستن شیر ورودی در حین رسیدن به سطح آب درخور نخواهد بود. در نهایت امکان سرریز کردن لباسشویی وجود داشته و اگر سوئیچ دچار نقص باشد، باعث سرریز شدن آب خواهد شد.

دلیل آبگیری پیاپی و سرریز کردن لباسشویی

سومین مشکل رایج مرتبط با آبگیری ماشین لباسشویی، ورود پیوسته آب به ماشین لباسشویی و راکد نماندن آن است. این وضعیت با عنوان آبگیری پیاپی لباسشویی شناخته می شود و در نتیجه باعث سرریز کردن آب می شود. سرریز کردن آب می تواند جزو نشتی آب از لباسشویی تلقی گردد.

عواملی که باعث بروز مشکل آبگیری مداوم لباسشویی می شود شامل:

  • شیر ورودی
  • سوئیچ فشار
  • فشار اندک آب در شیلنگ ورودی به لباسشویی

در هر حالت اگر لباسشویی بطور پیاپی آبگیری کند باید برای رفع مشکل اقدام نمایید و اگر تخصص کافی برای آن را ندارید، حتما از تعمیر لباسشویی در تبریز برای رفع مشکل لباسشویی خود کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *