نکات ایمنی برای استفاده از ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

نکات ایمنی برای استفاده از ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

ماشین لباسشویی از جمله دستگاه هایی است که روز به روز بیشتر به خانه های ایرانی راه پیدا می کند.

مصرف انرژی ماشین لباسشویی به طور متوسط حدود ۵/۱ تا ۲ کیلو وات در ساعت است. اما بیشتر این مصرف برای گرم کردن آب به کار می رود. بنابراین اگر از ماشین هایی با تغذیه آب گرم استفاده شود و یا در موارد غیر ضروری از درجه شستشو با آب سرد ماشین لباسشویی بیشتر استفاده کنیم، تا حد زیادی در مصرف آن صرفه جویی می شود.

نکات ایمنی برای استفاده از ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

۱- لباسشویی باید در یک مکان صاف قرار گیرد.

۲- لباسشویی باید از دیوار بیش از ۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

۳- ماشین لباسشویی نباید در معرض باران و برف و یا اشعه مستقیم آفتاب باشد.

۴- دقت کنید هیچ وقت ولوم تایمر را در جهت خلاف عقربه های ساعت نچرخانید.

۵- از پودرهای غیر استاندارد استفاده نکنید.

۶- در هنگام کار ماشین هیچگاه ولوم را تغییر ندهید.

۷- اتصال زمین ماشین لباسشویی را فراموش نکنید.

۸- هیچوقت تا توقف کامل ماشین درب آن را باز نکنید.

۹- بیش از حد مجاز لباس داخل ماشین لباسشویی نریزید.

۱۰- هر چند بار یک بار محفظه پودر و نیز فیلتر مکانیکی را تمییز کرده و شستشو دهید.

۱۱- برای هر شستشوی متوالی حداقل یک ساعت فاصله دهید.

۱۲- از پودر هایی که زیاد کف می کنند استفاده نکنید.

۱۳- لباس هایی که دارای پارگی جزئی هستند قبل از انداختن داخل ماشین لباسشویی بدوزید.

۱۴- قبل از شروع ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید که شلینگ تخلیه مسدود یا به خروجی وصل شده باشد.

۱۵- بعد از اتمام کار لباسشویی حتما با یک پارچه نرم لاستیک دور در را پاک کنید تا آب نمانده باشد.

۱۶- پس از پایان کار ماشین حتما شیر آب شهری وصل شده رو به کلی ببندید تا مشکلی پیش نیاید.

نگهداری وسایل برقی از خریداری آنها بسیار مهم تر است و لازم است که مصرف کنندگان نسبت به این موضوع توجه کافی نشان دهند. برخی از دستگاه های برقی که در قالب مصارف خانگی بسیار پر کاربرد هستند و به صورت روزانه یا هفته ای چند بار مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات ایمنی برای استفاده از ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

نیازمند توجه بیشتری در امر نگهداری خواهند بود. ماشین لباسشویی یکی از این وسایل است که نحوه ی استفاده از آن و رعایت نکات ایمنی مربوطه موجب می گردد تا علاوه بر شستشوی با کیفیت تر لباس ها و حفظ کارایی دستگاه، به طول عمر محصول نیز افزوده شود و شما تا مدت طولانی تری از مراجعه به تعمیرگاه مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی و بطور کلی تعمیرگاه لوازم خانگی بی نیاز باشید.

بسیاری از نکات اولیه معمولا در دفترچه ی راهنمای هر دستگاهی ذکر شده اند اما چون معمولا به زبان اصلی کشور سازنده ی آن وسیله هستند، اکثر ما حوصله ی خواندن و ترجمه کردن را نداریم اما شما به عنوان یک مصرف کننده در دنیای امروزی که دنیای تبادل اطلاعات است، باید بدانید که راه های مختلفی برای آگاهی از نکات ایمنی استفاده از ماشین لباسشویی وجود دارد و یکی از این راه ها عبارت است از اینکه در هنگام خرید سعی کنید در مورد کیفیت و کارایی و نحوه ی استفاده از دستگاه از فروشنده سوالات لازم را بپرسید.

هم چنین می توانید در هنگام نصب و راه اندازی از نصاب راهنمایی های لازم را در این مورد دریافت نمایید. اگر به هر دلیلی موفق به دریافت اطلاعات نشدید، می توانید با تعمیر لباسشویی در تبریز تماس بگیرید و از راهنمایی های لازم برخوردار شوید. در برخی موارد هم مراجعه ی حضوری می تواند مفید باشد. آگاهی از این اطلاعات باعث می شود تا در هنگام وقوع مشکلات و ایرادات فنی شما واکنش بهتری داشته باشید و از دستکاری خود سرانه ی دستگاه بپرهیزید. همچنین آگاهی از این نکات ایمنی در وهله ی اول موجب می شود تا شما با استفاده ی صحیح و اصولی از ماشین لباسشویی امکان وقوع ایرادات را به حداقل برسانید.

متداول ترین ایرادات و مشکلات ماشین لباسشویی

 1. روشن نشدن دستگاه و یا متوقف شدن آن در حین انجام عملیات شستشو
 2. اجرا نشدن عملیات و برنامه ی شستشوی انتخابی
 3. اختلال در آبگیری
 4. اختلال در خارج کردن و تخلیه ی آب از دستگاه بعد از انجام برنامه ی انتخاب شده
 5. اتصالی بدنه
 6. شکستگی قطعات و بدنه و پنل ماشین لباسشویی
 7. نشت آب یا کف از دستگاه
 8. سرازیر شدن آب از زیر دستگاه
 9. لرزش دید در هنگام اجرای عملیات خشک کن
 10. شنیده شدن صداهای غیرعادی و بلند
 11. گرم نشدن آب در مخزن شستشو

نکات ایمنی در هنگام کاربری ماشین لباسشویی

بعد از خریداری کالا چنانچه توانایی و مهارت لازم برای نصب دستگاه در محل مشخص را دارید، حتما باید به تراز بودن آن توجه کنید.

هم چنین می توانید از خدمات نصب و راه اندازی که نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز تعمیرات انواع ماشین لباسشویی ارائه می دهد استفاده کنید. با استفاده از پیچ هایی که زیر این دستگاه وجود دارد، می توان به راحتی آن را در مکانی ثابت و به دور از رطوبت تراز نمود.

دستگاه نباید در قسمتی قرار گرفته باشد که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب و یا باران و رطوبت باشد. – در هنگامی که برنامه ای را برای شستشو انتخاب می کنید ، باید حواستان به ولوم تایمر باشد که در جهت خلاف عقربه های ساعت آن را نچرخانید؛ زیرا به آن آسیب وارد خواهد شد . همچنین در هنگامی که ماشین لباسشویی در حال انجام عملیات شستشو است نباید تایمر برنامه را تغییر دهید. می توانید عملیات را متوقف کرده و ماشین را خاموش و روشن کنید و سپس آن را تغییر دهید.

به وفور تاکید می شود که از مواد شوینده ی پودری و مایع متناسب با نوع دستگاه استفاده کنید، تا علاوه بر تامین پاکیزگی لباس ها، کف بر روی آنها باقی نماند و سفیدک نزنند. بدین منظور ( پودر هایی با کف کنترل شده که مختص استفاده در ماشین لباسشویی هستند را، می توانید از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید. ) بعد از انجام عملیات، درب مخزن را باز بگذارید تا آب و رطوبت یا بخار موجود در آن خشک شود، همچنین می توانید با یک پارچه ای که پرز نمی دهد، نواحی داخلی و لاستیک دور درب را خشک نمایید.

اینکه چگونه لباس ها را در داخل ماشین لباسشویی قرار می دهید بسیار اهمیت دارد، دقت کنید که لوازم فلزی، سکه و .. در داخل جیب لباس ها وجود نداشته باشد، زیپ های باز را ببندید و دکمهالجی های شل البسه را قبل از قرار دادن درون مخزن شستشو بدوزید.

هر سه یا چهار سال یکبار تعمیر لباسشویی در تبریز بخواهید را صحت و سلامت عملکرد پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهد.

امیدواریم که از این پست به نحوه اجسنت در مورد استفاده ماشین لباسشویی در منزل و محل کار خود با بهترین کیفیت بتوانید استفاده کنید.

پست های بسیار مهم جهت خواندن در مورد ماشین های لباسشویی

آموزش درست تمیز کردن ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی

آموزش نحوه تعویض شیر برقی ماشین های لباسشویی

2 دیدگاه در “نکات ایمنی برای استفاده از ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *