معرفی ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

معرفی ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

در این مطلب سایت تعمیر لباسشویی در تبریز برای شما همشهریان ساکن تبریز در مورد ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک دو مخزنه به عبارتی دوقلو و تمام اتوماتیک بحث خواهیم کرد تا آشنایی کامل داشته باشید

ابتدا البسه را داخل مخزن لباسشویی می ریزید و سپس رختشویی را در محلمورد نظر ریخته و برنامه ولوم ماشین را طبق اندازه و نوع لباس ها و با توجه به راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی انتخاب می کنید و ماشین را روشن می نمایید، در این لحظه ابتدا ماشین آبگیری کرده و پودر را به داخل مخزن می برد و لباس های را با پودر خیس کرده و سپس هیتر المنت گرم کننده آن به کار می افتد تا آب گرم نماید که این گرماسبب حل شدن چرکها در آب می گردد، پس از گردش در حین کار این مرحله و چرخاندن لباسها، پمب آب، آب کثیف را به خارج و به فاضلاب هدایت می کند. لازم به ذکر است کهسرعت موتور در این لحظه دور کمی دارد بعد از این مرحله دوباره ماشین لباسشویی آبگیری می کند که در این مرحله نیز هیتر آب را گرم می نماید و پس از پایان شستشو در این مرحله دوباره پمب آب کثیف را به بیرون ماشین لباسشویی هدایت می کند که تقریبا پس از سه مرحله آبکشی مرحله خشک کنی آغاز می شود.

معرفی ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

نکته خیلی مهم در این ماشین های لباسشویی برخلاف ماشین نمیه اتوماتیک لازم نیست که برای تخلیه آب کثیف شیلنگ را روی زمین بگذارید و خود پمب آب را با فشار از ماشین خارج می کند زیرا اگر این کار رعایت نشود آب ورودی فورا از طریق شیلنگ خارج می شود. در مرحله خشک کنی علاوه بر کارکردن موتور خشک کن با دور بالا پمب آب نیز دوباره در حداکثر توان خود آب لباسها را می گیرد و به خارج می فرستد.

معرفی ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

ساختمان و قسمت های مختلف ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

می دانید که ماشینهای لباسشویی در طرحهای مختلف تبریز در بازار وجود دارد ولی همه آنها تفاوت کمی با یک دیگر دارند، که ما در پست بعدی به شرح کلی این ماشین خواهیم پرداخت.

مخزن اول که مخزن شستشو می باشد درست همانند مخزن لباسشویی سطلی است و مخزن دوم همانند یک ماشین لباسشویی اتوماتیک می باشد. این ماشین ها نیز دارای تایمر می باشند و سوراخهایی روی مخزن اصلی خشک کن جهت خروج آب البسه وجود دارد. مخزن اصلی این ماشین دورن مخزن فرعی قرار دارد و آب پس از عبور از سوراخهای مخزن اصلی وارد مخزن فرعی می شوند که در آنجا از طریق شیلنگ به بیرون هدایت می شوند لازم است که شیلنگ در این لحظه روی زمین و کنار فاظلاب قرار داشته باشد. همانطور که متوجه شدید این ماشین ها به دور موتور که هر دو از نوع آسنکرون می باشند.

عملکرد و مدار الکتریکی ماشین لباسشویی دوقلو

در این نوع لباسشویی ها فاز اصلی ابتدا وارد میکروسوییچ کلید حفاظتی می شود. سرعت خشک کن در این نوع ماشین بسیار بالا می باشد، در این نوع ماشین ها هنگامی که درب خشک کن باز می باشد فاز به مدار خشک کن نمی رسد و موتور خشک کن قادر به انجام کار نمی باشد که البته در بعضی از این نوع ماشینها یک جفت لنت قرمز مکانیکی نیز وجود دارد که هنگامی که درب ماشین را بالا ببرید فنر ضامن لنت ها رها می شود که در این لحظه محور توسط این لنت ها متوقف می شود و دوباره با بستن درب قسمت خشک کن فنر لنت ها کشیده می شود که باعث رها شدن لنت ها از محور می شود. موتور خشک کن لباسشویی دوقلو از نوع آسنکرون با راه انداز خازنی دائم می باشد. فاز مدار خشک کن پس از ورود به میکروسوییچ وارد تایمر قسمت خشک کن می شود که از پس از عبور آن وارد موتور خشک کن می گردد این فاز اصلی مدار شستشو را نیز تغذیه می کند، در این نوع ماشین اغلب یک فیوز شیشه ای وظیفه حفاظت مدار را در برابر جریان اضافه بار و اتصال کوتاه دارد. مدار الکتریکی نوع ماشین نیمه اتوماتیک دوقول در شکل زیر آمده است:

معرفی ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دو مخزنه (دوقلو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *