آموزش نحوه تعویض شیر برقی ماشین های لباسشویی

آموزش نحوه تعویض شیر برقی ماشین های لباسشویی

شیربرقی قسمت مهمی از ماشین لباسشویی می‌باشد که مقدار آب ورودی به ماشین را حین شستشو کنترل می‌کند. دو نوع شیر برقی وجود دارد: یک برای آب سرد و یکی برای آب گرم. البته در ماشین لباسشویی‌های جدید و مدرن فقط یک شیربرقی برای آب سرد وجود دارد. در این نوع ماشین لباسشویی‌ها آب گرم از طریق گرم کردن آب توسط هیتر تأمین می‌شود. متأسفانه شیر برقی (غالباً شیربرقی آب سرد) خراب می‌شود که بیشترین علت یخ زدن آب داخل آن و لوله‌ها در فصل زمستان است. آب هنگام که یخ می‌زند منبسط می‌شود و این باعث ایجاد نشتی در شیر برقی می‌شود.

اگر نشتی آب را در قسمت پشتی و زیر ماشین لباسشویی دیدید و مطمئن بودید که لاستیک درب سالم است پس مشکل بایستی از شیر برقی باشد و باید آن را تعویض کنید. همین‌طور اگر نشتی آب هنگام آبگیری اتفاق افتد حتماً ایراد از شیر برقی است. اگر لازم است که شیر برقی ماشین لباسشویی را تعمیر کنید بهتر است که از خدمات فنی تعمیرگاه‌های مجاز بهره بگیرید ولی اگر توانایی انجام تعمیرات ماشین لباسشویی را دارید ما در این به صورت قدم به قدم شما را راهنمایی می‌کنیم تا خودتان تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهید.

آموزش نحوه تعویض شیر برقی ماشین های لباسشویی

لوازمی که نیاز می باشد

شیر برقی جدید، پیچ گوشتی، انبردست

گام اول: ایمنی لطفاً از قبل از اینکه بخواهید ماشین لباسشویی را باز و تعمیر کنید دو شاخه را از پریز برق بیرون بکشید. در این تعمیر با سیم‌ها سروکار خواهیم داشت.

آموزش نحوه تعویض شیر برقی ماشین های لباسشویی

گام دوم: برداشتن پنل بالایی خوب، تعمیر ماشین لباسشویی همیشه با برداشتن پنل بالایی آغاز می‌شود. پس پیچ‌های پنل که غالباً در پشت (در برخی مدل‌ها در کنار هم هستند) را باز کنید و پنل را به سمت عقب بکشید تا در آید. با برداشته شدن پنل می‌توانید شیرهای برقی را مشاهده کنید. همان‌طور که گفتیم یک از شیرهای برقی مربوط به آب سرد است و دیگر مربوط به آب گرم است. فیلتر شیر برقی آب گرم غالباً به رنگ قرمز است. در برخی مدل‌ها ممکن است شیربرقی آب گرم و سرد به هم چسبده باشند. با دست زدن به اطرف شیربرقی می‌توانید وجود نشتی را تشخیص دهید. همچنین ممکن است رسوب وجود داشته باشد.

گام سوم: در آوردن شیر برقی قدیمی اول اتصالات برقی (دسته‌سیم‌ها) را جدا کنید. برای این کار شاید به پیچ گوشتی تخت نیاز داشته باشید. همین‌طور شیلنگ‌هایی به شیر برقی وصل هستند که توسط بست فلزی محکم شده‌اند. با استفاده از انبردست می‌توانید بسته را باز کنید تا شیلنگ‌ها را با کمی نیروی دست در آورید. حالا کههمه اتصالات برقی و آبی شیر برقی را جدا کردید باید آن را از بدنه ماشین لباسشویی جدا کنید. برای این کار به نحوه وصل شدن شیر برقی دقت کنید تا راه در آوردن آن را بفهمید. مدل‌های مخلتف روش‌های مختلفی دارند حتی در بعضی‌ها از پیچ استفاده شده است.

گام چهارم: جا انداختن شیر برقی جدید حالا شیر برقی جدید را سرجای شیربرقی قدیمی قرار دهید و شیلنگ‌ها و اتصالات برقی را مثل قبل نصب کنید. اگر در این کار دقت کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت. پنل را هم سرجایش نصب کنید. ماشین لباسشویی با یک شیربرقی جدید آماده شستشوی لباس‌های کثیف می‌باشد.

آموزش نحوه تعویض شیر برقی ماشین های لباسشویی

نکته: لازم به ذکر است که برای رفع عیب و مشکل هر دستگاه باید اشنایی کامل و جامع از اجزا و قسمت های مختلف دستگاه داشته باشید و باید از ابزار آلات تخصصی و مربوط به کار استفاده گردد. اگر با مشکل روبرو شدین میتوانید با مدیریت تعمیر لباسشویی در تبریز تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *